Archiv rubriky: 2015

FK VARNSDORF SE VZDAL PRÁVA ÚČASTI V SYNOT LIZE

FK Varnsdorf  oznámil, že nebude startovat v příštím ročníku Synot ligy (SL), přestože v uplynulém ročníku Fotbalové národní ligy obsadil druhé – postupové místo.

Severočeský klub nakonec šanci startovat v nejvyšší soutěži nevyužije především s ohledem na fakt, že tamní stadion nesplňuje odpovídající kritéria pro start v SL.

„Rozhodli jsem se tak po zralé a racionální úvaze. Možnost startu v nejvyšší soutěži pro nás byla velmi lákavá, ale zároveň bychom na sebe brali až příliš velké riziko,“ řekl Vlastimil Gabriel, předseda představenstva FK Varnsdorf.

FK Varnsdorf sice ve skončeném licenčním řízení pro kluby SL předložil nájemní smlouvu se stadionem FK Baumit Jablonec, ale v tuto chvíli nemohl zaručit, že do skončení příštího soutěžního ročníku 2015/16 bude varnsdorfský stadion dokončen tak, aby splnil kritéria pro SL. V tom případě by se navíc vystavil hrozbě finančního postihu.

„To, že jsme se nyní vzdali šance startovat v Synot lize, ale rozhodně neznamená, že bychom rezignovali na další budování a vylepšování infrastruktury našeho stadionu. Naopak, v dohledné době chceme začít s postupnou rekonstrukcí a třeba už na konci sezony mít stadion připravený na nejvyšší soutěž. Zároveň chceme i v příštím ročníku Fotbalové národní ligy udržet vysokou sportovní úroveň. Dostat jednou do Varnsdorfu na vlastní stadion zápasy Synot ligy je stále naším velkým přáním. Hrát ji ale nyní na jiném stadionu by bylo přece jenom velké sousto,“ uvedl Gabriel.

Tím, že se FK Varnsdorf vzdal práva startovat v SL, osloví FAČR třetí tým uplynulého ročníku FNL – tedy FASTAV Zlín.

 

(článek web www.fotbal.cz)

VÝSLEDEK LICENČNÍHO ŘÍZENÍ S KLUBY SYNOT LIGY, SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2015/2016

Licenční komise vyhověla 12 žadatelům (klubům) o udělení licence a dalším 4 žadatelům (klubům) licenci neudělila – v jednom případě z důvodu nesplnění legislativních kritérií a v dalších třech kvůli nesplnění kritérií finančních.

V odvolacím řízení před licenčním tribunálem neúspěšní žadatelé uspěli se svým odvoláním a dodatečně získali licenci nezbytnou pro účast v příštím soutěžním ročníku Synot ligy. FAČR dnes výsledek licenčního řízení odesílá příslušnému oddělení UEFA.

„Letošní licenční řízení s kluby Synot ligy přineslo několik pozitivních zjištění. Týká se to zejména zlepšené platební morálky mezi kluby navzájem a také vůči hráčům,“ uvedl licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar.

Licenční řízení se stávajícími účastníky Fotbalové národní ligy, ČFL a MSFL v současné době probíhá s tím, že bude ukončeno ve druhé polovině června letošního roku.

LICENČNÍ ŘÍZENÍ PRO KLUBY SYNOT LIGY A FOTBALOVÉ NÁRODNÍ LIGY

Začátek února je každoročně ve znamení zahájení řízení udílení licencí pro nový soutěžní ročník Synot ligy a Fotbalové národní ligy.

Žadatelé o udělení licence mají právo požádat o jednu ze tří úrovní licence (Gold, Silver, Bronze), která je nezbytným předpokladem pro účast v některé z výše uvedených profesionálních soutěží, pořádaných Fotbalovou asociací České republiky.

Všechny potřebné podklady naleznou zájemci v sekci Dokumenty.

ČFL, MSFL – LICENČÍ ŘÍZENÍ SE ZÁJEMCI O ÚČAST VE FNL

 

Fotbalová asociace České Republiky (dále jen FAČR) zahajuje řízení udělení licence nezbytné k účasti ve Fotbalové národní lize v soutěžním ročníku 2015/2016, pro kluby neprofesionálních soutěží, organizovaných FAČR.

Žadatelem může být kterýkoliv aktivní účastník České fotbalové ligy (dále jen ČFL) nebo Moravskoslezské fotbalové ligy (dále jen MSFL).

Každý žadatel musí předložit požadované podklady nejpozději do 18/05/2015, 12:00 hod. Rozsah požadovaných podkladů naleznete v  Podkladech k žádosti pro kluby ČFL, MSFL.

Pro udělení licence nezbytné k účasti ve FNL musí žadatel splnit minimální kritéria uvedená v Seznamu kritérií nově postupujících týmů do FNL.

Získání licence neznamená automatickou účast ve Fotbalové národní lize.

CLUBLICENSING NOVÉ LICENČNÍ STRÁNKY

 

Vážené dámy, Vážení pánové,

Vítáme Vás.

Naší snahou je neustále zlepšovat standardy ve všech aspektech Klubového licenčního systému FAČR a proto jsme rádi, že Vám můžeme představit tyto nové webové stránky.

Naleznete na nich kompletní informace o Klubovém licenčním systému FAČR. Hlavní stránka bude přinášet aktuální zprávy, výzvy, rozhodnutí. V dalších sekcích najdete informace o obou rozhodovacích komisích (Licenční komise, Licenční tribunál), platné dokumenty a archiv zpráv.

Věříme, že se Vám budou naše nové stránky líbit a budou pro Vás zdrojem nových informací o Klubovém licenčním systému FAČR. Přejeme si, aby jejich užívání pro Vás bylo příjemné, jednoduché a pravidelně jste se k němu vraceli.

Příjemný den a příjemné užívání webových stránek

Stanislav Rýznar, licenční manažer FAČR