NOVELA KLUBOVÉHO LICENČNÍHO ŘÁDU

Výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky, z. s., schválil na svém prosincovém zasedání novelu Klubového licenčního řádu FAČR (Edice 2017), která vstoupí v platnost 1.1.2017.

Nejvýznamnější změnou je možnost využít Právo přechodného období pro druhou nejvyšší klubovou soutěž. Stejně jako postupující do nejvyšší domácí soutěže mají nyní kluby České fotbalové ligy nebo Moravskoslezské fotbalové ligy možnost zúčastnit se druhé nejvyšší soutěže FAČR bez odpovídajícího sportovně-technického zázemí, pokud splní všechny ostatní podmínky pro udělení licence.

Ve zkratce znamená pro klub Právo přechodného období ve druhé nejvyšší klubové soutěži:

1. Hrát mimo své sídlo maximálně do 30.06., roku následujícího po vstupu do soutěže;
  2. Hrát na území Moravy (moravské kluby) případně Čech (české kluby);
  3. Platná Nájemní smlouva na celý soutěžní ročník;
  4. Pozastavení výplaty finančních prostředků vázaných na marketingová práva;
  5. V případě nedokončení zázemí minimálně do kategorie stadionu pro druhou nejvyšší klubovou soutěž, sestup do nižší soutěže plus finanční pokuta Kč 1 mil.