Komuniké ze zasedání Licenční komise ČMFS ze dne 5. 5. 2011

Licenční komise Českomoravského fotbalového svazu neudělila SK Slavia Praha a FK Ústí n. L. licenci pro příští ročník profesionálních soutěží, bez které nelze hrát Gambrinus ligu ani druhou ligu.
Licenci před komisí se naopak podařilo obhájit FC Zbrojovka Brno.
Právě těmto třem klubům nedoporučil udělit licenci minulý týden licenční manažer ČMFS Stanislav Rýznar.
Všechny ostatní kluby Gambrinus ligy profesionální licenci obdržely.Slavia nedokázala vyvrátit pochybnosti ani na zasedání Licenční komise ČMFS, nepředložila dostatečné důkazy a materiály o ekonomické stabilitě a bezdlužnosti.
Ústí chyběly podklady týkající se infrastruktury klubu, konkrétně stadionu.Slavii sice na jednání podpořila společnost Natlanad Group, která má zájem převzít klub jako majoritní vlastník a dokonce zaplatila třetinu z desetimiliónového dluhu, který má klub vůči hráčům, ale to nemohlo stačit. Slavia nic dalšího nevysvětlila. Především neodkryla vlastnickou strukturu akciové společnosti, nedoložila, že má vypořádány závazky směrem k hráčům, zaměstnancům a státu, ani neřekla, jak má vypadat její hospodaření v další sezoně.

Kluby se mohou do sedmi dnů po obdržení písemného vyhotovení rozhodnutí odvolat a podmínky licenčního řízení splnit dodatečně. O udělení licence by pak rozhodoval po analýze Stanislava Rýznara licenční tribunál. Rozhodnuto musí být nejpozději do konce května.