Archiv autora: jan

KLUBY USPĚLY S ODVOLÁNÍM

Licenční tribunál FAČR se na svém středečním zasedání zabýval odvoláním pěti neúspěšných žadatelů o udělení licence nezbytné pro účast v příštím ročníku domácích profesionálních soutěží a rozhodl následovně:

– FK Mladá Boleslav odstranil administrativní nedostatek a splnil podmínky pro udělení nejvyšší úrovně licence GOLD,
– 1. FK Příbram odstranil administrativní nedostatek a splnil podmínky pro udělení licence SILVER
– SK Slavia Praha po doložení nových dokumentů splnil podmínky pro udělení licence SILVER
– 1. SC Znojmo a FC Baník Ostrava po doložení nových dokumentů splnily podmínky pro udělení licence SILVER s podmínkou.

Nejvyšší licence GOLD je nezbytná pro soutěže pořádané UEFA, licence SILVER je nezbytná pro účast v české nejvyšší soutěži.

Komentář licenčního manažera FAČR Stanislava Rýznara:
„Kluby jsme informovali bezprostředně po zasedání Licenčního tribunálu FAČR a všechny jeho rozhodnutí akceptovaly – včetně Znojma a Ostravy, které licenci dostaly s podmínkou. Nejsme však oprávněni sdělovat detailní informace týkající se udělování licence, můžeme sdělit pouze to, že podmínky u Ostravy a Znojma se týkají kritéria „Infrastruktura.“

FOTBALOVÁ NÁRODNÍ LIGA JE KOMPLETNÍ

Licenční komise FAČR na svém dnešním řádném zasedání rozhodovala o žádostech klubů postupujících z ČFL (Loko Vltavín) resp. MSFL (FK Fotbal Třinec), o udělení profesionální licence.

Rozhodovala také o žádosti klubu MFK Frýdek-Místek, což je první náhradník za klub 1.HFK Olomouc, který se účasti v příštím soutěžním ročníku FNL vzdal. Po posouzení předložených podkladů a stanovisku Licenčního manažera je rozhodnutí Licenční komise FAČR následující:

Loko VLTAVÍN – udělena licence typu BRONZE

FK FOTBAL TŘINEC – udělena licence typu BRONZE

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – udělena licence typu BRONZE

Žadatelé získali licenci, nezbytnou pro účast ve druhé nejvyšší profesionální soutěži. Tímto rozhodnutím je počet účastníků Fotbalové národní ligy soutěžní ročník 2013/2014 kompletní.

ZNOJMO JE PRVOLIGOVÉ

Dnešní řádné zasedání Licenčního tribunálu FAČR mělo na programu projednání odvolání klubů Fotbalové národní ligy proti neudělení Licence pro soutěžní ročník 2013-2014.

„Seznámil jsem členy Licenčního tribunálu FAČR s dosavadním průběhem licenčního řízení klubů, které se proti neudělení licence odvolaly.“ říká Stanislav Rýznar, licenční manažer FAČR.

Licenční tribunál po vyhodnocení informací poskytnutých podkladů rozhodl následovně:

1.SC ZNOJMO fotbalový klub – udělena licence, SILVER

Fotbalový klub Pardubice – udělena licence, BRONZE

Fotbalový klub Bohemians Praha – udělena licence, BRONZE

FK BANÍK Most 1909 – udělena licence, BRONZE

FK Čáslav – řízení zastaveno z důvodu sestupu klubu do ČFL, která není licencovanou soutěží

Výše uvedené rozhodnutí opravňuje 1.SC ZNOJMO k účasti v Gambrinus lize, v příštím soutěžním ročníku. Zbylé kluby, s výjimkou sestupující Čáslavi, jsou oprávněni ke startu ve Fotbalové národní lize.

PĚT KLUBŮ MÁ PROBLÉM S LICENCÍ

Licenční komise FAČR na svém zasání rozhodla o licencích pro kluby Fotbalové národní ligy. Pět klubů FNL licenci neobdrželo, mají možnost se odvolat k Licenčnímu tribunálu FAČR.

Licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar seznámil členy komise se všemi skutečnostmi nezbytnými pro rozhodování o žádostech klubů účastnících se Fotbalové národní ligy ve věci Udělení / Neudělení licence pro účastníky profesionálních soutěží, ročník 2013/2014.

Licence byla udělena klubům Bohemians Praha 1905, FC MAS Táborsko, FK Varnsdorf, FK Viktoria Žižkov, 1. HFK Olomouc, MFK OKD Karviná, SFC Opava, FK Baník Sokolov, FK Ústí nad Labem, FC Graffin Vlašim, FC Fastav Zlín.

Úroveň získané licence SILVER opravňuje kluby Bohemians Praha 1905, 1.HFK Olomouc a FC Fastav Zlín k případné účasti v nejvyšší domácí soutěži, tzn. Gambrinus lize. Ostatní kluby získaly licenci BRONZ, dostatečnou pro účastníky Fotbalové národní ligy.

Licence nebyla udělena klubům FK Bohemians Praha, FK Pardubice, FK Baník Most 1909, FK Čáslav a 1. SC Znojmo. Neúspěšní žadatelé mají právo odvolat se k Licenčnímu tribunálu FAČR.

BANÍK OSTRAVA USPĚL – MÁ LICENCI

Licenční tribunál FAČR na svém zasedání 24. května 2013 projednal odvolání fotbalového klubu FC Baník Ostrava proti neudělení licence Licenční komisí FAČR pro soutěžní ročník 2013/2014 a po prozkoumání všech dodaných podkladů rozhodl, že FC Baník Ostrava licenci získal.

Licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar k jednání řekl: „Informoval jsem tribunál o dosavadním průběhu licenčního řízení. Tribunál prostudoval podklady a informace předané Baníkem Ostrava v rámci odvolání.“

Po vyhodnocení všech informací, podkladů licenční tribunál konstatoval, že v rámci odvolacího řízení FC Baník Ostrava prokázal, že:
• Již nemá závazky po lhůtě splatnosti vůči fotbalovým klubům
• Již nemá závazky po lhůtě splatnosti vůči zaměstnancům, hráčům
• Prokázal schopnost pokračovat v činnosti jako zavedený podnik.

„Závěr je, že klub FC Baník Ostrava uspěl v odvolacím řízení a získal licenci nezbytnou pro účast v příštím ročníku profesionálních soutěží FAČR,“ informoval o výsledku jednání Stanislav Rýznar.

Licenci pro příští sezonu Gambrinus ligy nemá pouze Ostrava

Licenční komise FAČR (první instance) na svém řádném zasedání dne 6. 5. 2013 rozhodla o licencích pro soutěžní ročník 2013/2014 klubů Gambrinus ligy.

Stejně jako v letech minulých posuzovala licenční komise žádosti dle podmínek stanovených v Licenčním manuálu FAČR. Rozhodnutí o licencích jsou následující:

SK Dynamo České Budějovice – UDĚLENA

FK BAUMIT Jablonec – UDĚLENA

FC Hradec Králové – UDĚLENA

FC Slovan Liberec – UDĚLENA

FK Mladá Boleslav – UDĚLENA

SK Sigma Olomouc – UDĚLENA

FC Baník Ostrava – NEUDĚLENA

FC Viktoria Plzeň – UDĚLENA

AC Sparta Praha – UDĚLENA

FK Dukla Praha – UDĚLENA

SK Slavia Praha – UDĚLENA

1.FK Příbram – UDĚLENA

1.FC Slovácko – UDĚLENA

FK Teplice – UDĚLENA

FC Vysočina Jihlava – UDĚLENA

FC Zbrojovka Brno – UDĚLENA

Kluby, kterým nebyla licence udělena, se mohou odvolat do 21. 5. 2013 k Licenčnímu tribunálu FAČR (druhá instance). Po pečlivém zhodnocení celého případu, ohledně udělení licenci FAČR konkrétnímu klubu, přijme Licenční tribunál rozhodnutí, které bude konečné.

Jediným klubem, který licenci neobdržel, je FC Baník Ostrava. Nesplnil tři podmínky: závazky po lhůtě splatnosti vůči fotbalovým klubům, závazky po lhůtě splatnosti vůči zaměstnancům, daňovým orgánům a orgánům sociálního zabezpečení a nedodržel schopnost pokračovat v činnosti jako zavedený podnik. „Teď je na Baníku, aby v rámci odvolání prokázal, že nastaly nové skutečnosti, které mohou změnit stávající rozhodnutí,“ řekl licenční manažer Stanislav Rýznar.

Licenční řízení pro soutěžní ročník 2013/2014

Licenční řízení pro soutěžní ročník 2013/2014
V pondělí 21. ledna 2013 bylo zahájeno řízení udílení Licencí pro soutěžní ročník 2013/2014. Kluby, které mají zájem o udělení licence pro příští soutěžní ročník profesionálních soutěží FAČR, musí zabezpečit zpracování podkladů nezbytných pro vyhodnocení plnění podmínek uvedených v platném Klubovém licenčním manuálu FAČR, dle typu licence (GOLD, SILVER, BRONZE).

Zpracované podklady k jednotlivým oblastem, musí být předloženy nejpozději do následujících termínů:

1) 18. 2. 2013
– dokumentace LEGISLATIVA A SPORT (Formulář 1.0 včetně příloh);

2) 18. 3. 2013
– dokumentace PERSONÁLNÍ A INFRASTRUKTURA (Formulář 2.0 včetně příloh);

3) 8. 4. 2013
– dokumentace FINANCE (Formulář 3.0 včetně příloh).

Kompletní podklady mohou být předány PÍSEMNĚ na adresu:
Stanislav Rýznar
licenční manažer FAČR
Fotbalová asociace České republiky
Diskařská 2431/4, 160 17 Praha 6 – Strahov

nebo ELEKTRONICKY na:
ryznar@fotbal.cz.

Licenční tribunál rozhodl o odvolání

Licenční tribunál FAČR rozhodoval dne 22. 5. 2012 o odvolání klubů Gambrinus ligy, respektive. II. ligy, proti rozhodnutí Licenční komise FAČR neudělit licenci pro příští soutěžní ročník profesionálních soutěží.

Kluby FK Dukla Praha, FK Hradec Králové, FC Baník Ostrava a FK Viktoria Žižkov využily svého práva a proti verdiktu se odvolaly, k tzv. Druhé instanci. Odvolání klubů bylo podáno písemně a obsahovalo důvody, na základě kterých se odvolání podává. S výjimkou FK Hradec Králové výše uvedené kluby předložily také doplňující podklady, k čemuž je opravňují pravidla platného licenčního manuálu FAČR. Po pečlivém zhodnocení rozhodl Licenční tribunál FAČR ve všech případech změnit rozhodnutí licenční komise a výše uvedeným klubům licenci pro příští soutěžní ročník Gambrinus ligy, respektive II. ligy udělit.

Kromě jednání Licenčního tribunálu FAČR zasedala v úterý 22. května i Licenční komise fotbalové asociace, která se tentokrát zaobírala licencemi pro týmy II. ligy s těmito výsledky.

Rozhodnutí licenční komise je následující:
• licence udělena i pro Gambrinus ligu
– FC Vysočina Jihlava
– FC Zbrojovka Brno
– FC Tescoma Zlín

• licence udělena pouze pro II. ligu
– FK Bohemians Praha
– MFK OKD Karviná
– FK Čáslav
– 1. SC Znojmo
– FK Varnsdorf
– FC Graffin Vlašim
– FK Baník Sokolov

• licence neudělena
– SFC Opava
– FK Ustí nad Labem
– FC MAS Táborsko
– FK Baník Most

Neúspěšní žadatelé mají právo podat odvolání k licenčnímu tribunálu FAČR, který přijme konečné rozhodnutí. Udělení licence platné pro nejvyšší domácí soutěž, tedy Gambrinus ligu, neznamená pro klub automatickou účast v této soutěži. Další nezbytnou podmínkou je zajistit si účast sportovně.

 

Licenční komise rozhodla o Licencích pro kluby Gambrinus ligy

Licenční komise FAČR (první instance) na svém řádném zasedání dne 9.5.2012 rozhodla o licencích pro soutěžní ročník 2012/2013, klubů Gambrinus ligy.Stejně jako v letech minulých posuzovala žádosti dle podmínek stanovených v Licenčním manuálu FAČR. Rozhodnutí o licencích jsou následující:

Bohemians 1905 – UDĚLENA

SK Dynamo České Budějovice – UDĚLENA

FK BAUMIT Jablonec – UDĚLENA

FC Hradec Králové – NEUDĚLENA

FC Slovan Liberec – UDĚLENA

FK Mladá Boleslav – UDĚLENA

SK Sigma Olomouc – UDĚLENA

FC Baník Ostrava – NEUDĚLENA

FC Viktoria Plzeň – UDĚLENA

AC Sparta Praha – UDĚLENA

FK Dukla Praha – NEUDĚLENA

SK Slavia Praha – UDĚLENA

1.FK Příbram – UDĚLENA

1.FC Slovácko – UDĚLENA

FK Teplice – UDĚLENA

FK Viktoria Žižkov – NEUDĚLENA

Kluby, kterým nebyla licence udělena, se mohou odvolat k Licenčnímu tribunálu FAČR (druhá instance). Po pečlivém zhodnocení celého případu, ohledně udělení licenci FAČR konkrétnímu klubu, příjme Licenční tribunál rozhodnutí, které bude konečné. Celý proces musí být uzavřen nejpozději do 31.05.2012, kdy je nejzazší termín odeslání výsledků Licenčního řízení orgánům UEFA.

Zahájení licenčního řízení

Licenční manažer FAČR zahájil, dnešního dne, licenční řízení pro soutěžní ročník 2012 / 2013.Kluby, Gambrinus ligy a II. Ligy, které mají zájem o účast v příštím ročníku profesionálních soutěží, jsou povinny předložit materiály do 4. dubna 2012.

Licenční tribunál ČMFS rozhodoval o licencích pro II. ligu

Licenční tribunál ČMFS na svém zasedání 21. června 2011 projednal odvolání fotbalových klubů, kterým nebyla v rámci licenčního řízení udělena Licenční komisí ČMFS profesionální druholigová licence pro soutěžní ročník 2011/2012.

Licenční tribunál ČMFS po zhodnocení informací, podkladů obsažených v odvoláních klubů, informací Licenčního manažera a závěrů z jednání
Licenční komise ČMFS, rozhodl takto:

1. SC Znojmo – licence UDĚLENA
FC GRAFFIN Vlašim – licence UDĚLENA
FK BANÍK Most – licence UDĚLENA
FK Bohemians Praha – licence UDĚLENA
FK Varnsdorf – licence UDĚLENA

Všechny výše jmenované kluby tudíž mají právo startu v profesionálních soutěžích II. ligy pro soutěžní ročník 2011/12.

Licenční komise rozhodla o licencích pro 2. ligu

Licenční komise ČMFS na svém řádném zasedání dne 6. 6. 2011 rozhodla o licencích pro účast ve II. lize, soutěžní ročník 2011/2012.
Celkem bylo podáno 14 žádostí s tím, že s ohledem na sestup do nižší soutěže komise neprojednala žádost SK Kladno. S výjimkou FK Baník Most, FK Varnsdorf, FC Graffin Vlašim a 1. SC Znojmo udělila komise licenci všem zbývajícím žadatelům.Neúspěšní žadatelé mají možnost podat odvolání do sedmi kalendářních dnů po obdržení písemného rozhodnutí. Odvolání musí být podáno k rukám Licenčního manažera, který zkompletuje materiál pro jednání Licenčního tribunálu ČMFS. Ten rozhodne s konečnou platností, nejpozději do data konání Losovacího aktivu.

Programem příštího zasedání Licenční komise ČMFS bude rozhodnutí o prvoligové licenci pro kluby FK Dukla Praha a FK Viktoria Žižkov a licencích pro případné nové účastníky II. ligy.

Komuniké ze zasedání Licenční komise ČMFS ze dne 5. 5. 2011

Licenční komise Českomoravského fotbalového svazu neudělila SK Slavia Praha a FK Ústí n. L. licenci pro příští ročník profesionálních soutěží, bez které nelze hrát Gambrinus ligu ani druhou ligu.
Licenci před komisí se naopak podařilo obhájit FC Zbrojovka Brno.
Právě těmto třem klubům nedoporučil udělit licenci minulý týden licenční manažer ČMFS Stanislav Rýznar.
Všechny ostatní kluby Gambrinus ligy profesionální licenci obdržely.Slavia nedokázala vyvrátit pochybnosti ani na zasedání Licenční komise ČMFS, nepředložila dostatečné důkazy a materiály o ekonomické stabilitě a bezdlužnosti.
Ústí chyběly podklady týkající se infrastruktury klubu, konkrétně stadionu.Slavii sice na jednání podpořila společnost Natlanad Group, která má zájem převzít klub jako majoritní vlastník a dokonce zaplatila třetinu z desetimiliónového dluhu, který má klub vůči hráčům, ale to nemohlo stačit. Slavia nic dalšího nevysvětlila. Především neodkryla vlastnickou strukturu akciové společnosti, nedoložila, že má vypořádány závazky směrem k hráčům, zaměstnancům a státu, ani neřekla, jak má vypadat její hospodaření v další sezoně.

Kluby se mohou do sedmi dnů po obdržení písemného vyhotovení rozhodnutí odvolat a podmínky licenčního řízení splnit dodatečně. O udělení licence by pak rozhodoval po analýze Stanislava Rýznara licenční tribunál. Rozhodnuto musí být nejpozději do konce května.

Licence: V ohrožení tři kluby Gambrinus ligy

Licenční manažer svazu Stanislav Rýznar předložil licenční komisi návrhy na udělení profesionální licence pro ročník 2011/12.

Po prostudování žádostí klubů Gambrinus ligy navrhuje licenční komisi neudělit profesionální licenci těmto třem klubům:

FC Zbrojovka Brno
SK Slavia Praha
FK Ústí nad Labem

Licenční komise na svém dnešním podvečerním zasedání návrhy posoudí a po skončení vydá komuniké.

28.04.2011