Archiv rubriky: 2012

Licenční tribunál rozhodl o odvolání

Licenční tribunál FAČR rozhodoval dne 22. 5. 2012 o odvolání klubů Gambrinus ligy, respektive. II. ligy, proti rozhodnutí Licenční komise FAČR neudělit licenci pro příští soutěžní ročník profesionálních soutěží.

Kluby FK Dukla Praha, FK Hradec Králové, FC Baník Ostrava a FK Viktoria Žižkov využily svého práva a proti verdiktu se odvolaly, k tzv. Druhé instanci. Odvolání klubů bylo podáno písemně a obsahovalo důvody, na základě kterých se odvolání podává. S výjimkou FK Hradec Králové výše uvedené kluby předložily také doplňující podklady, k čemuž je opravňují pravidla platného licenčního manuálu FAČR. Po pečlivém zhodnocení rozhodl Licenční tribunál FAČR ve všech případech změnit rozhodnutí licenční komise a výše uvedeným klubům licenci pro příští soutěžní ročník Gambrinus ligy, respektive II. ligy udělit.

Kromě jednání Licenčního tribunálu FAČR zasedala v úterý 22. května i Licenční komise fotbalové asociace, která se tentokrát zaobírala licencemi pro týmy II. ligy s těmito výsledky.

Rozhodnutí licenční komise je následující:
• licence udělena i pro Gambrinus ligu
– FC Vysočina Jihlava
– FC Zbrojovka Brno
– FC Tescoma Zlín

• licence udělena pouze pro II. ligu
– FK Bohemians Praha
– MFK OKD Karviná
– FK Čáslav
– 1. SC Znojmo
– FK Varnsdorf
– FC Graffin Vlašim
– FK Baník Sokolov

• licence neudělena
– SFC Opava
– FK Ustí nad Labem
– FC MAS Táborsko
– FK Baník Most

Neúspěšní žadatelé mají právo podat odvolání k licenčnímu tribunálu FAČR, který přijme konečné rozhodnutí. Udělení licence platné pro nejvyšší domácí soutěž, tedy Gambrinus ligu, neznamená pro klub automatickou účast v této soutěži. Další nezbytnou podmínkou je zajistit si účast sportovně.

 

Licenční komise rozhodla o Licencích pro kluby Gambrinus ligy

Licenční komise FAČR (první instance) na svém řádném zasedání dne 9.5.2012 rozhodla o licencích pro soutěžní ročník 2012/2013, klubů Gambrinus ligy.Stejně jako v letech minulých posuzovala žádosti dle podmínek stanovených v Licenčním manuálu FAČR. Rozhodnutí o licencích jsou následující:

Bohemians 1905 – UDĚLENA

SK Dynamo České Budějovice – UDĚLENA

FK BAUMIT Jablonec – UDĚLENA

FC Hradec Králové – NEUDĚLENA

FC Slovan Liberec – UDĚLENA

FK Mladá Boleslav – UDĚLENA

SK Sigma Olomouc – UDĚLENA

FC Baník Ostrava – NEUDĚLENA

FC Viktoria Plzeň – UDĚLENA

AC Sparta Praha – UDĚLENA

FK Dukla Praha – NEUDĚLENA

SK Slavia Praha – UDĚLENA

1.FK Příbram – UDĚLENA

1.FC Slovácko – UDĚLENA

FK Teplice – UDĚLENA

FK Viktoria Žižkov – NEUDĚLENA

Kluby, kterým nebyla licence udělena, se mohou odvolat k Licenčnímu tribunálu FAČR (druhá instance). Po pečlivém zhodnocení celého případu, ohledně udělení licenci FAČR konkrétnímu klubu, příjme Licenční tribunál rozhodnutí, které bude konečné. Celý proces musí být uzavřen nejpozději do 31.05.2012, kdy je nejzazší termín odeslání výsledků Licenčního řízení orgánům UEFA.

Zahájení licenčního řízení

Licenční manažer FAČR zahájil, dnešního dne, licenční řízení pro soutěžní ročník 2012 / 2013.Kluby, Gambrinus ligy a II. Ligy, které mají zájem o účast v příštím ročníku profesionálních soutěží, jsou povinny předložit materiály do 4. dubna 2012.