Archiv rubriky: 2013

FOTBALOVÁ NÁRODNÍ LIGA JE KOMPLETNÍ

Licenční komise FAČR na svém dnešním řádném zasedání rozhodovala o žádostech klubů postupujících z ČFL (Loko Vltavín) resp. MSFL (FK Fotbal Třinec), o udělení profesionální licence.

Rozhodovala také o žádosti klubu MFK Frýdek-Místek, což je první náhradník za klub 1.HFK Olomouc, který se účasti v příštím soutěžním ročníku FNL vzdal. Po posouzení předložených podkladů a stanovisku Licenčního manažera je rozhodnutí Licenční komise FAČR následující:

Loko VLTAVÍN – udělena licence typu BRONZE

FK FOTBAL TŘINEC – udělena licence typu BRONZE

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – udělena licence typu BRONZE

Žadatelé získali licenci, nezbytnou pro účast ve druhé nejvyšší profesionální soutěži. Tímto rozhodnutím je počet účastníků Fotbalové národní ligy soutěžní ročník 2013/2014 kompletní.

ZNOJMO JE PRVOLIGOVÉ

Dnešní řádné zasedání Licenčního tribunálu FAČR mělo na programu projednání odvolání klubů Fotbalové národní ligy proti neudělení Licence pro soutěžní ročník 2013-2014.

„Seznámil jsem členy Licenčního tribunálu FAČR s dosavadním průběhem licenčního řízení klubů, které se proti neudělení licence odvolaly.“ říká Stanislav Rýznar, licenční manažer FAČR.

Licenční tribunál po vyhodnocení informací poskytnutých podkladů rozhodl následovně:

1.SC ZNOJMO fotbalový klub – udělena licence, SILVER

Fotbalový klub Pardubice – udělena licence, BRONZE

Fotbalový klub Bohemians Praha – udělena licence, BRONZE

FK BANÍK Most 1909 – udělena licence, BRONZE

FK Čáslav – řízení zastaveno z důvodu sestupu klubu do ČFL, která není licencovanou soutěží

Výše uvedené rozhodnutí opravňuje 1.SC ZNOJMO k účasti v Gambrinus lize, v příštím soutěžním ročníku. Zbylé kluby, s výjimkou sestupující Čáslavi, jsou oprávněni ke startu ve Fotbalové národní lize.

PĚT KLUBŮ MÁ PROBLÉM S LICENCÍ

Licenční komise FAČR na svém zasání rozhodla o licencích pro kluby Fotbalové národní ligy. Pět klubů FNL licenci neobdrželo, mají možnost se odvolat k Licenčnímu tribunálu FAČR.

Licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar seznámil členy komise se všemi skutečnostmi nezbytnými pro rozhodování o žádostech klubů účastnících se Fotbalové národní ligy ve věci Udělení / Neudělení licence pro účastníky profesionálních soutěží, ročník 2013/2014.

Licence byla udělena klubům Bohemians Praha 1905, FC MAS Táborsko, FK Varnsdorf, FK Viktoria Žižkov, 1. HFK Olomouc, MFK OKD Karviná, SFC Opava, FK Baník Sokolov, FK Ústí nad Labem, FC Graffin Vlašim, FC Fastav Zlín.

Úroveň získané licence SILVER opravňuje kluby Bohemians Praha 1905, 1.HFK Olomouc a FC Fastav Zlín k případné účasti v nejvyšší domácí soutěži, tzn. Gambrinus lize. Ostatní kluby získaly licenci BRONZ, dostatečnou pro účastníky Fotbalové národní ligy.

Licence nebyla udělena klubům FK Bohemians Praha, FK Pardubice, FK Baník Most 1909, FK Čáslav a 1. SC Znojmo. Neúspěšní žadatelé mají právo odvolat se k Licenčnímu tribunálu FAČR.

BANÍK OSTRAVA USPĚL – MÁ LICENCI

Licenční tribunál FAČR na svém zasedání 24. května 2013 projednal odvolání fotbalového klubu FC Baník Ostrava proti neudělení licence Licenční komisí FAČR pro soutěžní ročník 2013/2014 a po prozkoumání všech dodaných podkladů rozhodl, že FC Baník Ostrava licenci získal.

Licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar k jednání řekl: „Informoval jsem tribunál o dosavadním průběhu licenčního řízení. Tribunál prostudoval podklady a informace předané Baníkem Ostrava v rámci odvolání.“

Po vyhodnocení všech informací, podkladů licenční tribunál konstatoval, že v rámci odvolacího řízení FC Baník Ostrava prokázal, že:
• Již nemá závazky po lhůtě splatnosti vůči fotbalovým klubům
• Již nemá závazky po lhůtě splatnosti vůči zaměstnancům, hráčům
• Prokázal schopnost pokračovat v činnosti jako zavedený podnik.

„Závěr je, že klub FC Baník Ostrava uspěl v odvolacím řízení a získal licenci nezbytnou pro účast v příštím ročníku profesionálních soutěží FAČR,“ informoval o výsledku jednání Stanislav Rýznar.

Licenci pro příští sezonu Gambrinus ligy nemá pouze Ostrava

Licenční komise FAČR (první instance) na svém řádném zasedání dne 6. 5. 2013 rozhodla o licencích pro soutěžní ročník 2013/2014 klubů Gambrinus ligy.

Stejně jako v letech minulých posuzovala licenční komise žádosti dle podmínek stanovených v Licenčním manuálu FAČR. Rozhodnutí o licencích jsou následující:

SK Dynamo České Budějovice – UDĚLENA

FK BAUMIT Jablonec – UDĚLENA

FC Hradec Králové – UDĚLENA

FC Slovan Liberec – UDĚLENA

FK Mladá Boleslav – UDĚLENA

SK Sigma Olomouc – UDĚLENA

FC Baník Ostrava – NEUDĚLENA

FC Viktoria Plzeň – UDĚLENA

AC Sparta Praha – UDĚLENA

FK Dukla Praha – UDĚLENA

SK Slavia Praha – UDĚLENA

1.FK Příbram – UDĚLENA

1.FC Slovácko – UDĚLENA

FK Teplice – UDĚLENA

FC Vysočina Jihlava – UDĚLENA

FC Zbrojovka Brno – UDĚLENA

Kluby, kterým nebyla licence udělena, se mohou odvolat do 21. 5. 2013 k Licenčnímu tribunálu FAČR (druhá instance). Po pečlivém zhodnocení celého případu, ohledně udělení licenci FAČR konkrétnímu klubu, přijme Licenční tribunál rozhodnutí, které bude konečné.

Jediným klubem, který licenci neobdržel, je FC Baník Ostrava. Nesplnil tři podmínky: závazky po lhůtě splatnosti vůči fotbalovým klubům, závazky po lhůtě splatnosti vůči zaměstnancům, daňovým orgánům a orgánům sociálního zabezpečení a nedodržel schopnost pokračovat v činnosti jako zavedený podnik. „Teď je na Baníku, aby v rámci odvolání prokázal, že nastaly nové skutečnosti, které mohou změnit stávající rozhodnutí,“ řekl licenční manažer Stanislav Rýznar.

Licenční řízení pro soutěžní ročník 2013/2014

Licenční řízení pro soutěžní ročník 2013/2014
V pondělí 21. ledna 2013 bylo zahájeno řízení udílení Licencí pro soutěžní ročník 2013/2014. Kluby, které mají zájem o udělení licence pro příští soutěžní ročník profesionálních soutěží FAČR, musí zabezpečit zpracování podkladů nezbytných pro vyhodnocení plnění podmínek uvedených v platném Klubovém licenčním manuálu FAČR, dle typu licence (GOLD, SILVER, BRONZE).

Zpracované podklady k jednotlivým oblastem, musí být předloženy nejpozději do následujících termínů:

1) 18. 2. 2013
– dokumentace LEGISLATIVA A SPORT (Formulář 1.0 včetně příloh);

2) 18. 3. 2013
– dokumentace PERSONÁLNÍ A INFRASTRUKTURA (Formulář 2.0 včetně příloh);

3) 8. 4. 2013
– dokumentace FINANCE (Formulář 3.0 včetně příloh).

Kompletní podklady mohou být předány PÍSEMNĚ na adresu:
Stanislav Rýznar
licenční manažer FAČR
Fotbalová asociace České republiky
Diskařská 2431/4, 160 17 Praha 6 – Strahov

nebo ELEKTRONICKY na:
ryznar@fotbal.cz.