ROZHODNUTÍ O LICENCÍCH, PRO ÚČAST V SOUTĚŽNÍM ROČNÍKU 2018/2019

LICENCE GOLD, SILVER, BRONZE – tři typy licencí vyjadřují úroveň soutěží. Účastníci II. ligy musejí získat, minimálně, licenci typu BRONZE. Kluby, které se chtějí účastnit nejvyšší soutěže FAČR (I. liga) musí získat, minimálně, licenci typu SILVER. Pro účast v evropských pohárech musí klub získat nejvyšší licenci a to GOLD. Kompletní výsledky jsou obsaženy v příloze č. 1 této zprávy.

I.LIGA

• LICENČNÍ KOMISE FAČR rozhodla:
    • udělit nejvyšší typ licence GOLD klubům FC Viktoria Plzeň, AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, FK Teplice, SK Sigma Olomouc a SK Slavia Praha;
    • udělit licenci typ SILVER klubům FC Fastav Zlín, FK Dukla Praha, FC Baník Ostrava.
    • Zbývajícím 6 žadatelům licenci neudělila, a to klubům FC Zbrojovka Brno (nesplnění Personální a Finanční kritéria), Bohemians Praha 1905 (nesplnění Personální a Finanční kritéria), FK Jablonec (nesplnění Personální a Finanční kritéria), FC Vysočina Jihlava (nesplnění Finanční kritéria), MFK Karviná (nesplnění Personální kritéria) a 1.FC Slovácko (nesplnění Finanční kritéria).

Uložila sankční pokuty za porušení podmínek čl. 8 – Sankce, KLŘ, v souhrnné výši Kč 230 tis.

• LICENČNÍ TRIBUNÁL FAČR vyhodnotil podaná odvolání a rozhodl:
    • Udělit licenci GOLD klubům FK Jablonec a 1.FC Slovácko;
    • Udělit licenci SILVER klubům FC Zbrojovka Brno, MFK Karviná, FC Vysočina Jihlava, Bohemians Praha 1905;
    • Nevyhovět odvoláním proti uděleným sankcím a ponechat je v původní výši.

II.LIGA

• LICENČNÍ KOMISE FAČR rozhodla:
    • udělit licenci typ SILVER klubům SK Dynamo České Budějovice, FC Hradec Králové a 1.FK Příbram;
    • udělit licenci typ BRONZE klubům FK Fotbal Třinec, FK Varnsdorf, MFK Vítkovice, 1.SC Znojmo a FK Viktoria Žižkov;
    • NEUDĚLIT licenci klubům FC Sellier & Bellot Vlašim (nesplnění Personálních kritérií), FK Ústí nad Labem (nesplnění Personálních kritérií), FC MAS Táborsko (nesplnění Personálních kritérií), FK Baník Sokolov (nesplnění Personálních kritérií), FK Pardubice (nesplnění Personálních kritérií), SFC Opava (nesplnění Finančních kritérií), MFK Frýdek-Místek (nesplnění Sportovních kritérií), FK Olympia (nesplnění kritérií Sportovní, Infrastruktura, Personální, Legislativa a Finanční).

Uložila sankční pokuty za porušení podmínek čl. 8 – Sankce, KLŘ, v souhrnné výši Kč 330tis.

• LICENČNÍ TRIBUNÁL FAČR vyhodnotil podaná odvolání, včetně nově předložených dokumentů a rozhodl:
    • udělit licenci typ SILVER klubu SFC Opava;
    • udělit licenci typ BRONZE klubům MFK Frýdek-Místek, FK Pardubice, FK Baník Sokolov, FC MAS Táborsko, FK Ústí nad Labem a FC Sellier & Bellot Vlašim;
    • nevyhovět odvoláním podaným proti uděleným sankcím, a ponechal je v původních výších;
    • nezabývat se neudělením licence klubu FK Olympia, jelikož ten se proti rozhodnutí Licenční komise neodvolal.

POSTUPUJÍCÍ Z ČFL A MSFL

V lednu 2018byly vydány Licenční podmínky pro žadatele z neprofesionálních soutěží. Všichni aktivní účastnící byli zároveň pozváni na dva lednové semináře v Praze a Olomouci, se zaměřením na přesný výklad podmínek a harmonogramu.

Z účastníků ČFL požádal o udělení licence pouze klub MFK Chrudim.

Z účastníků MSFL požádaly o udělení licence kluby 1.SK Prostějov a SK Hanácká Slávia Kroměříž.

• LICENČNÍ KOMISE FAČR posoudila předložené podklady a rozhodla:
    • UDĚLIT licenci BRONZE klubu 1.SK Prostějov;
    • NEUDĚLIT licenci klubu MFK Chrudim (nesplnění Finančních kritérií) a SK Hanácká Slávia Kroměříž (nesplnění Finanční kritéria).
  • LICENČNÍ TRIBUNÁL FAČR vyhodnotil odvolání a rozhodl:
    • UDĚLIT licenci BRONZE klubu MFK Chrudim;
    • Nezabýval se neudělením licence klubu SK Hanácká Slávia Kroměříž, jelikož ten se proti rozhodnutí Licenční komise neodvolal.

Na základě výše uvedených skutečností se ve druhé nejvyšší domácí soutěži FAČR, organizované LFA, zachránil také celek na 15. místě a to MFK Vítkovice, tzn. z ČFL, resp. MSFL postoupily do vyšší soutěže pouze dva kluby.