Archiv rubriky: 2016

FOTBALOVÁ ASOCIACE POSUZOVALA 35 ŽÁDOSTÍ O UDĚLENÍ LICENCE

Licenční manažer, Licenční komise a Licenční tribunál se v průběhu letošního licenčního řízení zabývali 35 žádostmi o udělení licence, nezbytné pro účast v profesionálních soutěžích.

„Celkový počet žádostí, značné administrativní zatížení a vysoká míra zodpovědnosti se podařila zvládnout také díky novým technologiím, které v rámci řízení používáme.“, říká Licenční manažer Stanislav Rýznar. „S žadateli probíhá předávání podkladů téměř výhradně prostřednictvím elektronickému systému SAFE, který v reálném čase ukáže stav žádosti, předložené dokumenty a stanoviska všech zainteresovaných osob v rámci licenčního řízení.“

Rozhodování o žádostech jednotlivých klubů bylo letos v několika případech složité, o čemž svědčí počet neudělených licencí Licenční komisí, respektive počet případů projednávaných před Licenčním tribunálem.

PRVNÍ FOTBALOVÁ LIGA

Licenční komise udělila nejvyšší typ licence GOLD, opravňující držitele k případnému startu také v soutěžích organizovaných UEFA, klubům FC Viktoria Plzeň, AC Sparta Praha, FC Slovan Liberec, FK Mladá Boleslav, FC Zbrojovka Brno, FK Jablonec, FK Teplice a SK Sigma Olomouc. Licenci SILVER, nezbytnou pro účast v nejvyšší domácí soutěži, komise udělila klubům 1. FC Slovácko, Bohemians Praha 1905, FK Dukla Praha a 1.FK Příbram. Zbývajícím 4 žadatelům licenci neudělila a to klubům SK Slavia Praha, FC Vysočina Jihlava, FC Fastav Zlín a FC Baník Ostrava.

Licenční tribunál vyhodnotil odvolání neúspěšných žadatelů a udělil licenci GOLD klubu SK Slavii Praha, licence SILVER klubům FC Vysočina Jihlava, FC Fastav Zlín, licenci BRONZE klubu FC Baník Ostrava.

Zároveň byly uděleny sankce za porušení podmínek Klubového licenčního řádu v souhrnné výši Kč 300 tis.

FOTBALOVÁ NÁRODNÍ LIGA

Licenční komise udělila licenci SILVER klubu SK Dynamo České Budějovice, licence BRONZE klubům MFK OKD Karviná, FK Hradec Králové, 1. SC Znojmo, FK Pardubice, FK Varnsdorf, MFK Frýdek-Místek, SFC Opava, FK Fotbal Třinec. Zbývajícím žadatelům z řad účastníků Fotbalové národní ligy licenci neudělila a to klubům FK Baník Sokolov, FC MAS Táborsko, FK Ústí nad Labem, FC Graffin Vlašim. Žádost klubu FC Slavoj Vyšehrad nebyla projednána z důvodu sestupu.

Licenční tribunál v rámci odvolacího řízení udělil licenci SILVER klubům MFK OKD Karviná, FC Hradec Králové, licenci BRONZE klubům FK Baník Sokolov, FC MAS Táborsko, FK Ústí nad Labem, FC Graffin Vlašim.

Celková výše sankcí za porušení podmínek Klubového licenčního řádu dosáhla výše Kč 360 tis.

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA resp. MORAVSKOSLEZSKÁ FOTBALOVÁ LIGA

Celkem o licenci požádalo 5 klubů. Licenční komise udělila licenci BRONZE klubům FK Viktoria Žižkov a 1. SK Prostějov. Neudělila licenci klubům SK Zápy, Loko Vltavín a MFK Vítkovice.

Licenční tribunál v rámci odvolání udělil licenci BRONZE klubu MFK Vítkovice. Klubu SK Zápy v rámci odvolacího řízení nevyhověl a potvrdil rozhodnutí Licenční komise, licence neudělena. Klub Loko Vltavín odvolání nepodal.

LICENČNÍ ŘÍZENÍ PRO ÚČAST VE FNL ročník 2016/2017, SE ZÁJEMCI Z ŘAD KLUBŮ ČFL resp. MSFL

Fotbalová asociace České Republiky (dále jen FAČR) a Licenční manažer FAČR (dále jen Manažer) zahajují řízení o udělení licence nezbytné k účasti ve Fotbalové národní lize v soutěžním ročníku 2016/2017, pro kluby neprofesionálních soutěží organizovaných FAČR.

Žadatelem může být kterýkoliv aktivní účastník České fotbalové ligy (dále jen ČFL) nebo Moravskoslezské fotbalové ligy (dále jen MSFL).

Každý žadatel musí předložit požadované podklady nejpozději do 05/05/2016, do 14:00 hod., k rukám Manažera. Rozsah požadovaných podkladů naleznete v Podkladech k žádosti pro kluby ČFL, MSFL.

Pro udělení licence nezbytné k účasti ve FNL musí žadatel splnit minimální kritéria uvedená v Seznamu kritérií nově postupujících týmů do FNL.

Získání licence neznamená automatickou účast ve Fotbalové národní lize.

LICENČNÍ ŘÍZENÍ PRO KLUBY SYNOT LIGY A FOTBALOVÉ NÁRODNÍ LIGY

Fotbalová asociace České republiky (dále jen FAČR) a Licenční manažer FAČR (dále jen Manažer) zahajují Licenční řízení pro soutěžní ročník 2016/2017 s kluby Synot ligy a Fotbalové národní ligy.

Žadatelé o udělení licence, pro nový soutěžní ročník, mají právo požádat o jednu ze tří úrovní licence (GOLD, SILVER, BRONZE), která je nezbytným předpokladem pro účast v některé z výše uvedených profesionálních soutěží pořádaných Fotbalovou asociací České republiky.

Kompletní podklady budou předány pouze ELEKTRONICKY, a to prostřednictvím systému SAFE, určeném pro komunikaci mezi licenční administrativou a kluby profesionálních soutěží.

Všechny potřebné podklady, včetně Harmonogramu licenčního řízení, naleznou zájemci v sekci Dokumenty.